YASAL UYARI

Ana Sayfaya Geri Dön
YASAL UYARI

Legal Disclaimer:

Legal Disclaimer:

The materials appearing on this website are provided for general information purposes only and do not constitute legal or visa advice. Lnd Consultancy is not an online immigration advisory firm. No warranty, whether express or implied, is given in relation to such materials.

We and the authors disclaim liability for any technical, editorial, typographical, or other errors or omissions within the information provided on this website. We are not responsible for the content of any web images or information linked to this website.

Please note that the materials/articles on this website related to UK visas are intended solely for informational purposes. They do not constitute legal or visa advice. Lnd Legal provides information by sharing its thoughts on this site, but this is not an offer, recommendation, approval, or sponsorship of any product or service for purchase or sale.

Neither Lnd Legal nor the authors are responsible for any direct or indirect damages or losses claimed or caused by the use or reliance on any content, goods, or services mentioned in this article.

For specific legal advice related to UK visas, please contact authorized immigration advisers in the UK at https://www.gov.uk/find-an-immigration-adviser , authorized solicitors in the UK at https://solicitors.lawsociety.org.uk/ , and lawyers in Turkey at https://www.barobirlik.org.tr/

Yasal Uyarı:

Bu web sitesinde yer alan materyaller, yalnızca genel bilgilendirme amaçlı olup, hukuki veya vize tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Bu materyallere ilişkin olarak, açık veya zımni hiçbir garanti verilmemektedir. LND Consultancy ve yazarı, web sitesinde sunulan bilgilerdeki teknik, editoryal, tipografik veya diğer hatalardan veya eksikliklerden veya bu web sitesine bağlantılı web resimlerinin veya bilgilerin içeriğinden sorumlu tutulamaz.Bu nedenle, İngiltere vizesi ile ilgili konularla ilgili olarak, bu web sitesinde yer alan materyaller/yazılar yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve hukuki veya vize tavsiyesi niteliği taşımaz. Lnd Legal, yalnızca düşüncelerini paylaşarak bilgi sağlamaktadır. Bu site üzerinden herhangi bir ürünün, hizmetin satın alınması veya satılması için bir teklif veya tavsiye, onay veya sponsorluk yapılmamaktadır. Ne Lnd Legal ne de yazar, bu makalede bahsedilen herhangi bir içeriğin, malın veya hizmetin kullanımından veya bunlara güvenilmesinden kaynaklanan veya iddia edilen herhangi bir doğrudan veya dolaylı zarardan veya kayıptan sorumlu tutulamaz. İngiltere vizesi ile ilgili belirli hukuki tavsiyeler için, İngiltere'deki yetkili Göçmenlik Ofislerine https://www.gov.uk/find-an-immigration-adviser , İngiltere'deki yetkili avukatlara https://solicitors.lawsociety.org.uk/ ve Türkiye'deki avukatlara https://www.barobirlik.org.tr/ adreslerinden ulaşabilirsiniz.