Yurt dışı Temsilci Vizesi

Ana Sayfaya Geri Dön

Bireysel Vizeler

Yurt dışı Temsilci Vizesi

 Yurt Dışı Ticari Temsilci Vizesi Nedir?


 

İngiltere’de uzun vadeli bir görevle görevlendirilen bir denizaşırı gazete, haber ajansı veya yayın kuruluşunun bir çalışanıysanız, denizaşırı bir işletmenin temsilcisi olarak bu İngiltere Vizesi türüne başvurabilirsiniz.

 

Herhangi bir Sponsor Sertifikasına ihtiyacınız olmayan bu vize türünde, A1 seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmanız gerekmektedir.

 

Seyahat edeceğiniz tarihe 3 ay kala başvurabileceğiniz bu vize türünde, vizeni sonucunuz genellikle 3 hafta içerisinde belli olmaktadır.

 

Bu vize türünü almaya hak kazanan başvurucular, öncelikle 3 yıllık vize sahibi olurlar. Bu sürenin bitiminin ardından 2 yıl süreyle daha uzatma başvurusu yapmaya hak kazanan başvurucular, toplamda 5 yıllık sürenin dolmasıyla beraber kalıcı oturum iznine başvurma hakkını elde ederler.

 

Bu İngiltere vizesini almaya hak kazanan başvurucu, ailesini de beraberinde getirebilir, işvereni için tam zamanlı olarak çalışabilir, vize türünü değiştirmek için başvuruda bulunabilir. Başka işte çalışamaz ve yardım fonlarına başvuramaz.

 

 Gerekli Belgeler Nelerdir?


 

Geçerli bir pasaport
Geçiminizi sağlamaya yetecek kadar finansal birikiminizin olduğunu kanıtlayan son 6 aylık finansal belgeler
İngilizce bilginizin kanıtı
Çalışacağınız şirketi tam olarak anlatan bir başvuru metni
Çalışacağınız şirketi tam zamanlı olarak temsil edeceğinize dair bir iş sözleşmesi
Konaklama bilgileriniz