İngiltere Vizesi için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Ana Sayfaya Geri Dön
İngiltere Vizesi için Gerekli Belgeler Nelerdir?

 İngiltere Vizesi için Gerekli Belgeler Nelerdir?

 

 İngiltere turist vizesi için başvuru yapmadan önce, başvurucunun gerekli belgeleri özenle hazırlaması büyük önem taşımaktadır. Başvuru esnasında belgelerin hazırlanmasında yapılacak hata vize başvurusunun olumsuz sonuçlanmasına sebep olabilir. Aşağıda İngiltere Turist Vizesi için gerekli belgeleri detaylı olarak görebilirsiniz:

 

-Geçerli bir pasaport: Başvuruda bulunmadan önce, pasaportunuzun geçerli olması ve 6 ay daha geçerli olması gerekir. Vize basılabilmesi için en az 2 sayfasının boş olması gerekir.

 

-Vize başvuru formu: Bu form, vize başvurusu yaparken doldurulması gerekir.

 

-Bir fotoğraf: Başvuruda bulunurken, vize için gerekli olan özel boyut ve kalitede bir fotoğraf eklemelisiniz.

 

-Seyahat planı: Başvuruda bulunurken, seyahat planınızı ayrıntılı olarak belirtmeniz gerekir. Bu, ne zaman ülkeye gireceğinizi, ne zaman çıkacağınızı ve nerede kalacağınızı içermelidir.

 

-Finansal güvence: Başvuruda bulunurken, ülkeye girdiğinizde masraflarınızı karşılayabilecek finansal güvence belgelerini eklemelisiniz. Başvurunuzdan önceki son 6 aya dair aktif banka dökümlerinizi eklemeniz gerekmektedir.

 

-Aynı şekilde bir işte çalıştığınızı gösteren son 3 aylık maaş bordronuzu eklemeniz vize alma ihtimalinizi yükseltecektir.

 

-İşletme veya okul mektubu: Başvuruda bulunurken, işletmenizde veya okulunuzda çalıştığınızı veya öğrenim gördüğünüzü belirten bir mektup eklemelisiniz. İşvereniniz tarafından yazılmış, işe başlama tarihinizin, maaşınızın, işyerindeki pozisyonunuzun, şirketin isminin vb. bilgilerin yazılı olduğu bir mektupla başvuru yapmanız ihtimalinde vize başvurunuzun kabul edilme oranı ciddi oranda artacaktır.

 

-Nüfus cüzdanı fotokopisi, Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği gibi belgeler.

-Vize talep dilekçesi: Vize başvurusunda bulunurken seyahat amacınızı ve planınızı anlatan detaylı bir mektupla başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu hususta hizmet almak için tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Kişinin şirket sahibi, emekli gibi farklı özellikleri olması durumunda bu durumlarını açıklayan belgeler de başvuruya eklenmelidir.

 

  Yasal uyarı; Bu web sitesinde yer alan materyaller, yalnızca genel bilgilendirme amaçlı olup, hukuki veya vize tavsiyesi niteliği taşımamaktadır.