İngiltere’de Yaşam Giderleri

Ana Sayfaya Geri Dön
İngiltere’de Yaşam Giderleri

Avrupa'nın birçok ülkesine göre daha yüksek bir yaşam standardına ve daha  yüksek iş imkanına sahiptir. Tüm bu sebeplerden dolayı, Avrupa'nın en pahalı ülkelerinden biridir ve yaşam maliyetleri çok yüksek olabilir. Yaşam maliyetleri yaşadığınız bölgeye göre değişmekte olup, bununla birlikte, Londra gibi büyük şehirlerde daha pahalıyken ve küçük kasabalarda yaşamak daha ucuzdur.

İngiltere’de yaşam giderlerini konut, yiyecek-gıda, ulaşım, eğlence, sağlık gibi başlıklar altında toplamak mümkündür.

Konut: En büyük gider kaynaklarından birisi olan konaklama giderleri, İngiltere’ye yerleşmeyi düşünen veyahut seyahat etmeyi düşünen kişilerin ilk olarak düşünmesi gereken hususlardan biridir. İngiltere'deki ev fiyatları oldukça yüksektir ve Londra gibi büyük şehirlerde daha da pahalıdır. Daire kiraları ortalama 700-1500 GBP arasında değişir,

Yiyecek ve Gıda: İngiltere'deki yiyecek ve gıda maliyetleri de yüksek olabilir, ancak marketlerdeki indirimler sayesinde daha uygun fiyatlara alışveriş yapmak mümkündür. Aylık mutfak alışverişi tek kişi için 150-200 sterlin olarak söylenebilir.

Ulaşım: İngiltere'deki ulaşım maliyetleri de yüksek olabilir. Aylık bir toplu taşıma aboneliği ortalama 140-200 GBP arasında değişebilir.

Eğlence ve Boş Zaman: İngiltere'deki eğlence ve boş zaman aktiviteleri de maliyetli olabilir. Örneğin, bir tiyatro gösterisi için biletleme ücretleri 50-100 GBP arasında değişebilir. Ancak, ücretsiz veya uygun fiyatlı aktiviteler bulmak mümkündür. Örneğin, parklar, müzeler ve galeriler ücretsizdir veya indirimli fiyatlarda ziyaret edilebilir.

Sağlık: İngiltere'de sağlık hizmetleri ücretsizdir ve NHS tarafından sunulur. Ancak, bazı tedaviler için öncelikli bir bekleme listesi olabilir veya ekstra ücretler ödenmesi gerekebilir.

 

Yasal uyarı; Bu web sitesinde yer alan materyaller, yalnızca genel bilgilendirme amaçlı olup, hukuki veya vize tavsiyesi niteliği taşımamaktadır.