Vize Uzatma Başvuruları Onay Aşamasında Olan Başvurucuların Dikkatine

Ana Sayfaya Geri Dön
Vize Uzatma Başvuruları Onay Aşamasında Olan Başvurucuların Dikkatine

Bilindiği üzere ECAA ve diğer bazı vize türlerinin uzatma başvurularının değerlendirilmesi aşamasında başvurucular, başvuruları sonuçlana kadar seyahat edememektedirler. Ancak her ne kadar bu süreçte başvurucuların seyahat etmemesi gerekiyor olsa da, ülkemizde gerçekleşen olağanüstü deprem olayı sonrası deprem bölgesinde yakınları bulunan başvurucular; gitmelerinin zaruri olduğunu delilleri ile ortaya koydukları ve yakınlarını ziyaret etmek veyahut yardımda bulunmak amacıyla Türkiye’ye gitmek istediklerini belirtir bir mail ile  Home Office’ten ilgli durumun bir kereye mahsup genişletilmesi suretiyle kendilerine izin verilmesini talep edebilirler. Bu aşamalarda aşağıda örnek olarak hazırladığımız maili kullanabilirsiniz:

 

Yazışmaların yapılacağı adres: [email protected]

Konu: İsim Soyisim Case ID, Turkey Earthquake

 

"Dear Madam/Sir

 

As you know, an earthquake occurred in Turkey, which is defined as the biggest disaster of recent years and thousands of buildings were destroyed and people lost their lives.

 

Although my visa extension application is at the approval stage (or administrative review), I have relatives living in the disaster area during this earthquake. I am unable to travel as my visa approval process is still ongoing. Considering this extraordinary situation,

 

I would like to extend the relevant rule for once, allowing me to travel to Turkey until the wounds of the earthquake heal, speed up my visa process and inform me about my application.

 

Many Thanks

Kind regards,

İsim Soyisim"

 

Eklere şu hususları eklemeniz gerekmektedir:

 

1.İlgili Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi: https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2023/02/20230208-1.pdf

2.Yakınlarınızın isimleri ve deprem bölgesinde yaşadıklarına dair ikametgah belgeleri

3.Yakınlarınızla olan WhatsApp yazışmalarınızın veyahut Türkiye’ye gitmenizin zaruri olduğunu belgeleyen diğer hususlar ve ekran görüntüleri.

 

Yasal uyarı; Bu web sitesinde yer alan materyaller, yalnızca genel bilgilendirme amaçlı olup, hukuki veya vize tavsiyesi niteliği taşımamaktadır.