İngiltere Aile Birleşimi Vizesi

Ana Sayfaya Geri Dön

Bireysel Vizeler

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi

 İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Nedir?


 

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi, İngiltere vatandaşı olan ya da daimi oturum izni bulunan kişilerin, aile bireylerini yanına almak almak amacıyla başvurdukları İngiltere Vizesi türüdür.


Bu İngiltere vizesi türü sayesinde başvuru şartlarını taşıyan yakınlarınız yanınızda kalabilir ve aile birleşimi yoluyla İngiltere’ye yerleşebilir.

 

 Kimler Başvurabilir?


 

Eş veya partner
Nişanlı, 
18 yaş altı çocuklar
Ebeveyn (Anne-Baba)
Size uzun süreli bakım sağlayacak veya kendisine bakım sağlanacak akraba

 

Eğer bu kişiler İngiltere’yi 6 ay veya daha kısa bir süre için ziyaret edeceklerse, bu İngiltere vizesi türüne başvurmalarına gerek yoktur. Ayrıca başvurunuzun kabul edilmesi için İngilizce bilginizi ispatlamanız gerekmektedir. Aile üyeniz İngiltere'de geçici olarak çalışma vizesi veya öğrenci vizesi ile bulunuyorsa, aile vizesine başvuramazsınız.

 

 Bu İngiltere Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?


 

Finansal güvenceniz: Başvuru yaparken, eşiniz ya da sevgili ya da aile bireyinizin sizin için yeterli finansal destek sağladığını gösterecek belgeler sunmanız gerekir. Ayrıca, sizin de kendiniz için yeterli finansal desteğiniz olduğunu gösterecek belgeler sunmanız gerekir.

Barınma: Başvuru yaparken, eşiniz ya da sevgili ya da aile bireyinizin sizin için yeterli barınma sağladığını gösterecek belgeler sunmanız gerekir.

İngilizce dil bilgisi : Başvuru yaparken, İngilizce dil bilgisi sınavından geçmiş olmanız gerekir.

Göçmenlik testi: Başvuru yaparken, Göçmenlik Testi'nden geçmiş olmanız gerekir.

 

 Bu İngiltere Vizesi türünün Faydaları Nelerdir?


 

Bu İngiltere Vizesi türünde başvurunuz kabul edilirse, vize için beklemeniz gereken süre genellikle 6 ay civarındadır. Ancak, başvurunuz reddedilirse, nedenini öğrenmek ve itiraz etmek için birçok seçenek mevcuttur. Vize başvurunuz kabul edildiği takdirde 5 yıl süreyle oturum izni almaya hak kazanırsınız. Süreniz bitmeden istediğiniz zaman bu süreyi uzatmak için başvuruda bulunabilirsiniz.

 

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi almak için gerekli olan şartlar ve belgeler oldukça ayrıntılıdır ve başvuru sürecinde yanıltıcı olmamak için uzman bir avukat ya da danışmana danışmanız önerilir. Ayrıca, vize başvurusu yaparken güncel kurallar ve yönetmelikleri takip etmeniz ve vize işlemleri için güncel bilgileri elde etmeniz önemlidir.

 

Yasal uyarı; Bu web sitesinde yer alan materyaller, yalnızca genel bilgilendirme amaçlı olup, hukuki veya vize tavsiyesi niteliği taşımamaktadır.