İngiltere Vizesi Reddi

Ana Sayfaya Geri Dön
İngiltere Vizesi Reddi

İngiltere Vizesi Reddedilirse Ne Yapılabilir?


 

İngiltere göçmenlik yetkilileri birçok İngiltere vizesi başvurusunu reddetmektedir. Ancak İngiltere Vizesi reddi durumun sebebi oldukça basit; insanlar vize başvurusu yaparken belirlenmiş kuralları ve gereksinimleri ihmal etmeye eğilimli olur ve genellikle vize yetkilileri bu durumu tespit ederler.

 

Bu makalede, İngiltere vizesi reddedilmesinin en yaygın nedenlerini ve reddedilmemek için neler yapabileceğinizi sıralayacağız. Ayrıca, uzmanlarımızdan yararlı ipuçları ile birlikte reddedilme sonrasında ne yapabileceğinize de odaklanacağız.

 

İngiltere vizesi reddedildikten sonra tekrar başvurabilir miyim?


 

İngiltere'ye vize reddedilmesi, ömür boyu İngiltere'ye gelmekten yasaklanacağınız anlamına gelmez. Home Office tarafından verilen ret mektubunu dikkatlice okuyun ve reddedilme nedeninizi öğrenin.

 

Eğer bir hata yaptıysanız ve düzeltebilirseniz, buna ilişkin ayrıntılı bir dilekçe yazarak yeni bir vize başvurusu yapabilirsiniz. Ancak, vize ücretini tekrar ödemeniz gerekeceğini unutmayın.

 

Kendinizle ilgili yanlış bilgi verdiyseniz veya yetkilileri yanıltacak başka bir şey yaptıysanız, İngiltere'ye 10 yıl boyunca girmeniz yasaklanabilir. Bu önlem sadece istisnai durumlarda uygulanır.

 

Bir İngiltere vizesinin reddedilmesinin nedenleri nelerdir?


 

İngiltere Vizesi reddi almanızın en yaygın nedenlerinden bahsetmeden önce, kesinlikle yapmamanız gerekenleri aşağıda dikkatinize sunduk:

 

-Kendinizle ilgili yanlış bilgi verilmesi, yukarıda belirtildiği gibi, İngiliz adalarına giriş yapmanızı 10 yıl boyunca engelleyecektir.

-İngiltere'de veya yurt dışında suç kaydı. En iyi senaryoda, İngiltere’de hem ceza hem de medeni hukuk açısından %100 temiz bir sicile sahip olmalısınız, örneğin, sürüş suçları, mahkeme kararları, size karşı iflas ve borç işlemleri olmamalıdır.

-Önceden yaptığınız başvurularda ve İngiltere ziyaretlerinizde İngiltere göçmenlik kurallarına harfiyen uymanız gerekmektedir.

 

İngiltere vizesi reddinin yaygın sebepleri


 

-  İngiltere'de yapacağınız şeyle çelişen yanlış bir vize türüne başvurmak: 

 

İngiltere vizesi reddedilmesinin en yaygın sebeplerinden biri, yanlış  vize türüne başvuruda bulunmaktır. Örneğin, özel tıbbi tedavi için İngiltere'ye gitmeniz gerekiyorsa, standart bir İngiltere ziyaretçi vizesi başvurusunda bulunmak yanlış bir seçim olacaktır. 

 

-  Verilen bilgileri desteklemek için kanıt sunamama

 

 Başvuru sahipleri sık sık unuttukları husus her kelime, kanıtla desteklenmesi gerektiğidir. Aksi takdirde, vize başvurunuzu inceleyen yetkililer sunduğunuz doneleri yanıltıcı bilgi veya yanlış sunum olarak düşünecektir.

 

-  Neyi ve nasıl dahil edeceğinizi bilmelisiniz

 

Eğer başvurunuzda gereğinden fazla detay verirseniz, öncelikli olarak birbiri içerisinde çelişki olmamasına dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca vize memuru bu detayların kanıtlarını dikkatle inceleyebilir. Bu noktada, doğru vize kategorisi seçiminde olduğu gibi, profesyonel tavsiye ve yardım da oldukça değerlidir.

 

- İngiltere'de bir aileyi/yakininizi belirtmeme; Çelişkili bilgi sağlama; ülkede aşırı uzun süre kalma talebinde bulunma

 

 Bir vize memuru sadece başvurunuzun tüm detaylarını kontrol etmekle kalmayacak, aynı zamanda onu bir bütün olarak da değerlendirecektir. Yanıltıcı veya yanlış bilgi sağladığınızı düşünüyorlarsa, her şüpheli ayrıntıyı çift kontrol edecekler ve bir şey buldukları anda başvurunuz reddedeceklerdir.

 

Örneğin, yeterli miktarda paranız yokken İngiltere'de uzun süre kalmak isteğiniz veya İngiltere'de yakın akrabanız olduğunu belirtmezseniz, bunlar daha sonra keşfedilirse İngiltere'ye yıllarca giriş yapmanız yasaklanabilir.

 

Maddi imkansızlıklar nedeniyle daha iyi bir hayat arayışında olan birçok yasadışı göçmen İngiltere'ye yerleşmek istemektedir. İngiltere İçişleri Bakanlığının sadece bu nedenden dolayı dahi başvuruları detaylı incelediğini unutmayın.

 

İngiltere göçmen yetkilileri, ülkenizde yeterli miktarda para kazandığınızı görmek isteyeceklerdir. Bu sadece bir dönüş bileti satın almakla kalmaz, aynı zamanda yeterli ve kaynağı açıklanabilen para kaynağınıza sahip olduğunuzun ispatı sizden istenecektir.

 

Ayrıca eğer Sponsorunuz var ise onun da aynı şekilde iş kanıtı, yeterli gelir seviyesi veya tasarruf hesabı göstermek zorunda olduğunu unutmayın. Bu göstergeler, maddi olarak sponsorun sizi destekleyebileceğini gösterir. Ayrıca, sponsorun iş kanıtı veya yeterli tasarruf hesabı gösterememesi durumunda, başvurunuz reddedilebilir.

 

Sonuç olarak, doğru İngiltere vizesi kategorisine başvurmak, doğru bilgi ve belgeleri sağlamak, gerçekçi amaçlar belirlemek ve finansal olarak kendinizi ve gerektiğinde sponsorunuzun sizi destekleyebilecek düzeyde bir hesap bakiyesine sahip olması, bir UK vizesi başvurusunda başarılı olmak için anahtar faktörlerdir.

 

Başvuru sahibinin başvuru formunu yanlış doldurması veya belgelerdeki hatalar, başvurunun reddedilmesine neden olabilir. Bu nedenle, başvuru sahipleri formu ve belgeleri dikkatlice doldurup göndermeli ve mümkünse bir avukat veya vize danışmanından yardımı almalıdır.

 

Birleşik Krallık vize başvurusu oldukça zorlu bir süreç olabilir, bu nedenle doğru bilgi ve belge sağlamak son derece önemlidir. Ayrıca, başvuru sahipleri başvurularının işlenmesi için yeterli süre ayırmalı ve önceden planlamalıdır.

 

Yasal uyarı; Bu web sitesinde yer alan materyaller, yalnızca genel bilgilendirme amaçlı olup, hukuki veya vize tavsiyesi niteliği taşımamaktadır.